Feng Shui jest to starożytna chińska sztuka planowania i poprawiania przestrzeni.

Jej zasadą jest równoważenie i harmonizowanie przepływu naturalnych energii we wnętrzu dla uzyskania korzystnych rezultatów we wszystkich strefach życia domowników.
Według tej starożytnej chińskiej nauki, wszystko na świecie posiada atrybuty pięciu żywiołów: drewna, ognia, ziemi, metalu i wody, które muszą być w ciągłej harmonii i równowadze, wówczas wszystkie sprawy układają się pomyślnie. Niedobór lub nadmiar któregoś z elementów prowadzi do zaburzenia równowagi, a co za tym idzie, wywołania negatywnej energii.
Żywioły funkcjonują w cyklach tworzenia i niszczenia i oddziałują na siebie w sposób cykliczny, a według wspomnianej chińskiej ideologii oznaczają: drewno- wiosnę, wysokość, zieleń; ogień- upał, lato, czerwień; ziemia- zbiory, płodność i wzrost, żółty, szary; metaljesień, dziecko ziemi żywi się nią i ją kontroluje gdyż ścina drewno, srebro, złoto, miedź, mosiądz, żelazo; woda- zima, spokój i głębia, niszczy ogień poprzez gaszenie i jest niszczona przez ziemię gdyż w nią wsiąka, symbol obfitości bogactwa.
W urządzaniu wnętrza według Feng Shui należy przede wszystkim kierować się zasadą:” niepopsutego nie naprawiaj” oraz następnymi: muszą panować porządek i harmonia, wejście do domu to czyste drzwi, wycieraczka i działający dzwonek; drzwiczki szafek zamknięte; okna to oczy domu i powinny być zawsze czyste; przedmioty zepsute od razu naprawić lub wyrzucić; nie eksponować ostrych przedmiotów; na ścianach zawieszone fotografie rodzinne oraz widoki gór, żurawi.