Na dzisiejszym rynku materiałów wykończeniowych wnętrz istnieje szeroka gama różnych produktów służący do dekoracji wnętrz, dzięki którym możemy nadać wnętrzu jedyny, niepowtarzalny i wysmakowany klimat i styl.

Tego typu elementem są różnego rodzaju naklejki ścienne najczęściej samoprzylepne wizualizujące np. drzewo życia, mapę świata, twarze, postacie. Kolejny element to ponadczasowe obrazy lub ozdobne ramy, ramki ze zdjęciami, które doskonale wypełnią luki na każdej ścianie, czy to salon, kuchnia, sypialnia, klatka schodowa, korytarz.
Musza one komponować się z pozostałymi elementami wystroju i zachować z nimi spójność. W salonie najlepiej powiesić obraz na ścianie nad kanapą lub w kąciku jadalnym, a w sypialni za łóżkiem.
Obrazy nowoczesne należą do wnętrz minimalistycznych, industrialnych i klasycznych. Pejzaże najlepiej umieszczać we wnętrzach klasycznych i eklektycznych, natomiast abstrakcje i typograficzny poster we wnętrzach loftowych.
Kolejna ważna czynność w dekoratorstwie to odnawianie i celowe postarzanie mebli w zależności od tego w jakim stylu projektujemy dane wnętrze. Efektem zmatowień lub połysku można wykończyć różnego rodzaju akcesoria, meble, ściany, podłogi, można to wykonać również w kuchni i łazience, gdyż farby są odporne na wilgoć.
Wzory i kontrastowe kolory dodają energii wnętrzu i odmieniają jego charakter, np. zastosowane na ścianie wzory geometryczne potrafią na tyle skupić uwagę obserwatora, aby odciągnąć ją od mebli i wnętrzarskich dodatków.
Doskonałym wyborem są fototapety, a przedstawiają one niezliczoną ilość wzorów tzw.3 D, które mogą powiększyć pomieszczenie poprzez wrażenie nieskończonego tunelu, lub długiej alei wśród drzew, lub te które wprowadzają do wnętrza niesamowicie realistyczny obraz architektury Wenecji, Rzymu, Paryża, Londynu, Nowego Jorku